Globalizm to zniewolenie | Cóż to jest „praworządność”?
Kneblują naukowców i nauczycieli

Kobiety generują nieco niższe moce i jeżdżą wolniej

Bicycle-788733_640

Obraz Jill Wellington z Pixabay

 

O różnicach w anatomicznej budowie ciała między kobietami, a mężczyznami nie trzeba nikogo przekonywać. Są widoczne i oczywiste. Wskazujemy, czym różnią się rowery dedykowane dla pań oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Odmienna budowa ciała, statystycznie niższy wzrost oraz niższa masa. Badania populacji jasno wskazują, że obie płcie mocno się od siebie różnią. Jako główne różnice wskazuje się węższe barki, szerszą miednicę i nieco krótszy tułów. Dodatkowo mniejsze dłonie i stopy. To najczęściej wskazywane odmienne obszary ciała. W związku z nimi panie potrzebują nieco innego roweru - takiego, który będzie dopasowany do ich budowy, wagi oraz możliwości fizycznych.

Bez dwóch zdań kobiety mają całkowicie inną budowę miednicy, dlatego idąc za statystyką kobiece siodełka są szersze i krótsze. Tak skonstruowane i wyprofilowane, aby zagwarantować paniom pewne podparcie i dobry transfer mocy oraz zwyczajnie wygodę w trakcie jazdy.

Niezręcznie o tym pisać wprost, ale faktem jest, iż kobiety generują nieco niższe moce i jeżdżą odrobinę wolniej, niż panowie. Dlatego powinny mieć dostosowane do swoich prędkości przełożenia. W przypadku napędów 1x warto poruszać się w obrębie zębatek 28-32T w zależności od typu tras i posiadanej siły w nogach, a jeśli macie obawy o brakujące miękkie przełożenia, to można pójść w dwa blaty. Choć bez wątpienia nowoczesne napędy 1x są bardzo elastyczne w aspekcie zakresu przełożeń. Zestaw z tarczą w korbie 28T lub 30T i nowa 12-biegowa kaseta Shimano 10-51 lub 10-50 (też 12 przełożeń) od Srama zapewniają naprawdę spory zapas miękkich biegów pod górę. Polecamy więc iść w napędy 1x12 lub grupy z dwoma blatami z przodu.

https://portal.bikeworld.pl/artykul/porady/przeglad_rynku/18212/jaki_damski_rower_gorski_czyli_mtb_dla_kobiet

 

Girl-311181_640

Obraz Clker-Free-Vector-Images z Pixabay

 

Comments