Płcie WHO
Czuwajcie i bądźcie gotowi

Wojna światowa wyfrunie we frywolny sposób

Wojna światowa

Thomas Friedman

Why Pelosi’s Visit to Taiwan Is Utterly Reckless

 

Demokracja jest kobietą. Mnóstwo bicia piany, sprzecznych sygnałów i tysiące pomysłów na minutę. To wiadomo od starożytności. Obecnie doszedł czynnik pokoleniowy.
 
Do władzy doszły pokolenia hippisowskie operujące chmurą wyobraźni nastolatek. Wojna światowa wybuchnie we frywolny sposób z lekkością motyla.

 

Ale wkoło jest wesoło
A w Kijowie dzieją się wesołe interesy. 17 lipca Zełenski zwolnił prokuratora generalnego swojego kraju i szefa krajowej agencji wywiadowczej – to najważniejsza zmiana w jego rządzie od czasu rosyjskiej inwazji w lutym. To byłby odpowiednik zwolnienia przez Bidena Merricka Garlanda i Billa Burnsa tego samego dnia. Ale wciąż nie widziałem żadnego reportażu, który przekonująco wyjaśniałby, o co w tym wszystkim chodziło.
To tak, jakbyśmy nie chcieli zaglądać pod maskę w Kijowie z obawy przed korupcją lub wybrykami, które możemy tam zobaczyć, gdy tak dużo tam zainwestowaliśmy.
 
Jeszcze jedno zdanie z cytowanego wyżej artykułu NYT.
Nancy Pelosi udała się z wizytą na Tajwan wbrew życzeniu prezydenta Bidena.
»I have a lot of respect for House Speaker Nancy Pelosi. But if she does go ahead with a visit to Taiwan this week, against President Biden’s wishes, she will be doing something that is utterly reckless, dangerous and irresponsible.«
 
Czy leci z nami pilot? Filmowe pytanie jest bardzo odpowiednie odnośnie amerykańskiej polityki zagranicznej.

 

Sasha-freemind-Pv5WeEyxMWU-unsplash

 

– Wojtek Oracz

 

 

Comments