Linia C - D | dziennik pandemiczny
Zbigniew Stawrowski Józef Tischner Dzieła Zebrane, tom czwarty Filozofia człowieka. Wykłady

Wkurza mnie niezmiernie odzywka barmanów „Na wynos”

280220212926

Tylko na wynos | Take away only | fot. W.Oracz

Wkurza mnie niezmiernie odzywka barmanów „Na wynos”. Niezmiennie odbieram komunikat skierowany do siebie jakobym ja miał się stąd wynosić. Szczególny sposób wymawiania tej formuły ma obsługa lokalu o nazwie „Love Krove”. Ale to temat na inną opowieść.

Przy oknie widocznym na zdjęciu zamówiłem hamburgera. Młody człowiek za barem przybrany w maseczkę mówił tak niewyraźnie, że nie wiedziałem o co mu chodzi. Niejasno zrozumiałem, że czegoś nie ma. Wobec tego na długiej liście menu wskazałem palcem na chybił trafił środkową pozycję o nazwie Edmonton. Bułka z wołowym mięsem, wędzony serem i czymś taj jeszcze. Nie miałem smaka tego dnia na wędzony ser, ale dalsza rozmowa była bezcelowa. Poniosłem zakupiony, pięknie opakowany, towar do biura i tam spożyłem. Ogólnie smak kluchowaty i ciapaty. Raczej trudny do polecenia.

 

Dziennik pandemiczny

Fragmenty, zapiski, studia, epigrafy, fotografie uzupełniają się nawzajem, dążąc do oglądu syntetycznego,  dzieła operującego materiałem niezliczonych przypadków ludzkich w sposób złudny wyczerpują temat pandemii.

 

Dna

 

Comments