Cmentarze - przestrzeń sepulkralna
Bóg nie umarł | recenzja

Bóg nie umarł

 

 

Bóg-nie-umarł

 

W imieniu Rafael Film, oraz Monolith Films (dystrybutorów) filmu pt. „Bóg nie umarł” chciałabym gorąco zachęcić do promocyjnego wsparcia tego ważnego filmu.

To najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA, wyprzedzając takie hity jak „Samoloty 2” i oscarowy „Grand Budapest Hotel”. Film w kinach od 6 marca! Poniżej więcej informacji. 

  • Tytuł filmu: Bóg nie umarł.  
  • Reżyser: Harold Cronk 
  • Produkcja: USA 2014 
  • Dystrybutor: Monolith Films, Rafael Film   
  • Gatunek: Dramat Czas trwania: 113 minut 
  • Premiera kinowa: 06 marzec 
  • Strona www.bognieumarl-film.pl

 

Kevin-and-shane-in-classroom

Bóg nie umarł. Czy masz odwagę bronić wiary?

                               

        Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób…

        Twórcy o filmie: „Chcieliśmy, żeby widzowie wyszli z kina podbudowani, żeby poczuli w sobie energię i chęć pokazywania innym, że Bóg nie umarł. On żyje w nas i dokonuje swego dzieła każdego dnia poprzez każdego z nas. Chcielibyśmy jednocześnie w pewnym sensie wyposażyć widzów w pewność siebie i przekonanie o własnej wartości, żeby łatwiej im przychodziło znajdywanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania”.  David A.R. White jeden z producentów filmu, który wcielił się w postać pastora Dave’a .

        Lisa Arnold, ko-producentka „Bóg nie umarł”, podsumowuje wypowiedzi swoich kolegów i koleżanek: „Naszym celem jest kręcenie filmów, które będą pomagały ludziom zbliżyć się do Jezusa Chrystusa i skuteczniej okazywać mu swoją miłość. Bóg nie umarł to fantastyczny film, ponieważ z jednej strony pokazuje, że Bóg ciągle istnieje, a z drugiej pomaga chrześcijanom zrozumieć, w jaki sposób rozmawiać z ludźmi niewierzącymi i udowadniać im, że Bóg z nami jest i nigdy nas nie opuścił”, opowiada Arnold.

 

Z ciepłym uśmiechem

 Kinga Polak-Gieroń

 APG STUDIO

ul. Sołtysowska 12H/20

31-589 Kraków

 

Credit: isakowicz.pl

 

 

Comments